Категорія Блог

Звичайні новини не на часі, або ліквідація українського телебачення

Сумна історія остаточної ліквідації українського телебачення відбувається під гаслом «Звичайні новини не на часі». Весь цей сюжет насправді не стільки про війну, яка вчергове використовується владою в якості відмазки і виправдання своїх дій, скільки про останні спроби медіа ще на…

Вінілові платівки тепер враховуватимуться в розрахунках інфляції у Великобританії

Вініл став настільки популярним, що британський уряд звернув увагу на те, скільки він коштує. Платівки повернули до групи товарів, ціни на які у Великобританії враховуються для відстеження показників цінової інфляції. Про це днями повідомило Управління національної статистики. За даними British…

Що необхідно знати журналісту і редактору про права людей, насильство і державу

«Насильство» – це застосування фізичної сили (або загроза такого застосування) до людини проти її волі. Жодного стосунку до прав і іншим соціально-філософським конструктам насильство не має. «Право» – це право власності, тобто універсальний набір принципів визначення людьми ексклюзивного користувача рідкісних…

Цінність медіа необхідно навчитись вимірювати

Пандемія коронавірусу довела, що цінність медіа зростає, але нам необхідно відшукати кращі способи, щоб її вимірювати. Своїми думками з цього приводу діляться фахівці Світового економічного форуму (World Economic Forum) Стефан Холл та Кеті Лі.

Як звільнитися з інформаційного “кокону” в соціальних мережах?

Давно не є секретом, що соціальні платформи на кшталт Facebook заробляють на тому, що у користувачів створюється враження, ніби люди навколо поділяють їхні погляди. Це явище має свою назву – confirmation bias, що перекладають як “підтверджувальне упередження”. Між тим, за відчуттям комфорту, що виникає у людей, які потрапили у такий інформаційний “кокон”, прихована серйозна небезпека. Ці люди позбавлені значної частини інформації і отримують завжди лише однобічне висвітлення подій.

Як і чому лібералізація економічного життя впливатиме на стан українських медіа

Не секрет, що ми непогано знаємо, як змінилася з часом професія журналіста. Багато написано про розвиток технологій і поглядів щодо організації роботи журналістів і редакцій. Проте, час від часу, виникають дискусії, учасники яких рано чи пізно змушені додати до аргументів своє розуміння журналістики і виявляється, що нам бракує її універсального визначення.

В ЄС розглядають можливість введення тотальної цензури в інтернеті

freedom

Організація European Digital Rights (EDRi) повідомила в середу 6 вересня про те, що у документі Ради ЄС (Council of the European Union), який 30 серпня було оприлюднено на сайті Statewatch, йдеться про намагання Естонії, країни, що головує зараз в ЄС, переконати…