72 відсотки поляків підтримують фінансування суспільних медіа з бюджету
21
- Липень
2017
Posted By : Сергій Рачинський
72 відсотки поляків підтримують фінансування суспільних медіа з бюджету

В Польщі результати недавнього опитування показали, що 72% населення підтримують ідею фінансування суспільних медіа з бюджету країни, а 19% – за те, щоб гроші надходили від громадян через систему абонементів.

У порівнянні з результатами попереднього опитування, рівень підтримки введення абонементів для оплати впав на 11%. Це пов’язують з тим, що не знайшла підтримки ідея реалізації процесу реєстрації приймачів, за якою постачальники послуг кабельного і супутникового ТБ мали б надавати дані клієнтів до державної пошти, яка в свою чергу, могла б вимагати від цих осіб зареєструвати свої приймачі.

Проти планів передачі даних клієнтів державній установі виступили 90% опитаних. Лише 6% з нею погодилися.

Серед опитаних, 67% користуються вдома платними послугами ТБ. З них 46% стверджують, що платять за абонементом RTV, а 44% говорять що не платять.

Між тим, головним джерелом фінансування суспільного телебачення є реклама. Минулого року за рахунок реклами покривалося 74% витрат Telewizji Polskiej, ще 23% надходили з оплати абонементів. Витрати суспільного радіо на 75% покривали сплати за абонементом, тоді як реклама покривала не більше ніж 21% витрат.

В 2016 році надходження з радіо-телевізійного абонементу RTV склали 749,9 млн злотих (5,3 млрд грн), а оплату здійснювали 1,12 млн домогосподарств (з 3,2 млн, які були зобов’язані це робити).

Суму в 365,5 млн злотих (2,6 млрд грн) отримала Telewizja Polska, а 185,9 млн злотих (1,33 млрд грн) – Polskie Radio. Ще 170,6 млн – регіональні мовники.

На початку червня Сейм Польщі ухвалив в першому читанні урядовий проект закону щодо модернізації абонементів. З метою збільшення надходжень за абонементами RTV від клієнтів платного ТБ, кабельні мережі та цифрові платформи мають передавати дані цих клієнтів до державної пошти, яка відповідає за збір платежів за абонементами.

Компанії постачальники послуг платного доступу до ТБ різко розкритикували ці плани уряду. Проект передано на розгляд профільного комітету Сейму, де він зараз вивчається. За даними видання Gazeta Wyborcza, роботу над проектом закону призупинено через побоювання депутатів, що введення його в дію викличе масове незадоволення населення. Послугами платного ТБ користуються 10 млн поляків. (wirtualnemedia.pl)

telegram

Залишити відповідь